Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 19.08.2012 07:08:26 

Fotbalové a hokejové autogramy a kartičky

Alexej Cherepanov

Alexei Čerepanov

Povolání: Hokejista
Datum narození: 15. 01. 1989
Datum úmrtí: 13.10.2008
Místo narození: Barnaul, Rusko
Místo úmrtí: Čechov, Rusko
Znamení: Kozoroh

 

ŽIVOTOPIS

Útočník Alexej Čerepanov přezdívaný "Sibiřský expres" byl jeden z mladých ruských hokejistů. Kmenový hráč Omsku válel ruskou superligu, ačkoli mu bylo teprve sedmnáct let. V 18 utkáních nasbíral šest gólů a stejný počet nahrávek. Čerepanov udivoval především prací s hokejkou. Byl chytrý, šikovný. Uměl přihrát a nebyl zbrklý.

Život mladého hokejisty Avangardu Omsk Alexeje Čerepanova vyhasl v pondělí večer po kolapsu v utkání Kontinentální ligy na ledě Viťazu Čechov. Obrovskému talentu ruského hokeje už nedokázal pomoci ani jeho spoluhráč a kamarád Jaromír Jágr ani záchranná služba. „Bylo to jako zlý sen,“ nemohl uvěřit smrti devatenáctiletého útočníka Čerepanův agent Jay Grossman. „Doslechl jsem se, že měli problém s defibrilátorem,“ rozčiloval se. Z videozáznamu, který odvysílala kanadská televize TSN a jenž zachycuje okamžiky po kolapsu, je vidět, jak se Jágr snaží na střídačce spolu s ostatními hráči Avangardu ruskému útočníkovi pomoci. "Jágr s ním šel do prostoru šaten, kde se ho nějaký čas snažili oživit, ale on (Čerepanov) to nezvládl," dodal Grossman s tím, že Čerepanov byl následně odvezen do nemocnice.Ještě v hokejové výstroji byl Jágr i u odjezdu sanitky, za níž podle ruských médií křičel: "Probuď se, Alexeji, probuď se!"
Na záchranu jeho života už ale bylo pozdě.

Následné vyšetřování prokázalo, že spoluhráč české trojice v čele s Jaromírem Jágrem zemřel i proto, že na stadionu Čechova chybělo lékařské zabezpečení. Ředitel ruského hokejového klubu Viťaz Čechov dostal od vedení Kontinentální ligy doživotní zákaz působení v soutěži. Vedení ligy v úterý potrestalo Michaila Děnisova za hrubé nedostatky v zajištění lékařské pomoci, které při vzájemném duelu vedly k úmrtí Alexeje Čerepanova z Avangardu Omsk.Testy mezitím vyloučily podezření, že by za smrtí mohl být doping. Vyšetřování případu dále pokračuje.


„Pamatuji si jeho velký úsměv a jak bojoval s angličtinou, když poprvé navštívil zámoří,“ vzpomínal. „Je to obrovská ztráta nejen pro hokej,“ přidal výkonný ředitel NHLPA (hráčská asociace NHL) Paul Kelly.

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

TOPlist